Naše vinárstvo

Kvalitné víno s pôvodom

Vychutnajte si plným dúškom kvalitné víno z vinic neďaleko bývalého letného sídla habsburskej monarchie. Vinárstvo Habsburg prináša pre svojich návštevníkov nielen ochutnávku přívlastkových vín, ale aj možnosť investície. Zakladatelia Juraj Smaženka a Josef Ronge sa rozhodli umiestniť vinárstvo práve v meste Holíč na Slovensku, samotné vinohrady sa nachádzajú v neďalekej Skalici. Nielen z pohľadu skvelej polohy najvyhľadávanejšieho vinárskeho regiónu Záhoria. Vinárstvo Habsburg sa môže pochváliť nielen skvelou polohou v najvyhľadávanejším vinárskom regióne Záhoria, ale historickým spojením s významným rodom Habsburgovcov. To vzniklo za vlády cisárovnej Márie Terézie, kedy jej manžel František Štefan Lotrinský nechal miestny zámok Holíč prestavať na honosné letné sídlo, ktoré rod využíval až do roku 1918. Víno Habsburg tak odkazuje na zlatý vek tejto dynastie, tradíciu i kvalitu

DJI 0031
vinohrad

Vinohrady – pôda, hrozno a hospodárstvo

Vinohrady Habsburg, a. s. je partnerskou spoločnosťou Vinárstava Habsburg, a. s., ktorá bola založená s primárnym cieľom nadobudnutia, obnovy a obhospodorovanie viníc. Vinárstvo a následne i Vinohrady Habsburg vznikli ako vôbec prvé na Slovensku formou verejného úpisu akcií. I vy sa môžete stať súčasťou tohto unikátneho príbehu a investovať do vína. Viac informácií sa dozviete v sekcii prečo investovať do vína.

Robíme svoju prácu s vášňou

Naučili sme sa rozpoznať povahu každej odrody a jedinou hodnotou sa pre nás stala kvalita. Všetky vína značky Habsburg sme vybírali starostlivo a pripravili sme ich tak, aby ctili odkaz slávnej histórie. Naviac s možnosťou výhodných investíc, ktoré na Slovensku len tak nenájdete. Našou snahou je produkcia vysoko kvalitných hroznov, ako vstupná surovina pre výrobu vína Habsburg, teda víno s pôvodom. Naše vína získali napríklad niekoľko ocenení na najväčšej výstave vína AWC Vienna. Skrátka všetko dobré musia dozrieť.

habsburg degustacni balicek medailovy 2020
casopis TREND cislo 35 2017

Víno ako investícia slovami našich zakladateľov: 

Ako kolegovia z banky sme zažili v roku 2007 a 2008 hypotekárnu krízu, kedy klienti prichádzali o svoje úspory, ktoré mali investované vo fondoch. Stráty sa šplhali až do 70% a prepadali sa i fondy peňažného trhu. Veľa firiem krachovalo, rušili svoj business, zatvárali svoje bankové účty. Kríza postihla snáď všetky oblasti podnikania, až na oblast vinárstva. Vďaka banke sme mali dobrý prehľad aj o tom, ako sa jednotlivým vinárstvam darí, pretože sme mali prístup k štatistikám a číslam. Veľa našich klientov boli práve vinári z Moravy. Vinárstvo v ČR a v SR sa darí i vďaka tomu, že sa tu vyrába len cca 50% spotreby jednotlivých krajín, ostatné vína sa musia dovážať zo zahraničia. Naviac na Slovensku je menšia konkurencia oproti Českej republike. Dá sa preto povedať, že ak víno vyrobíte dobre, tak nielen, že budete vypredaní, ale ešte vám bude rovnaké množstvo chýbať. Vďaka tomu, že sme mali obidvaja k vínu blízko, boli vinárstvo a vinohrady jasná voľba. Chceli sme pre širokú verejnost bezpečnú investíciu, ktorá je reálna a hmatatelná, ako je práve vinárstvo (nehnuteľnosti, vinárské technologie, víno, vinohrady, pôda). Chceli sme byť transparentní a nič neskrývať. Investori sa stávajú akcionármi – teda spolumajiteľmi spoločnosti a ich práva, vyplývajúce z držania akcií nie sú nijako obmedzené!
Od vízie sa nám podarilo nám rozbehnúť dobre fungujúce a neustále sa rozvíjajúce vinárstvo s najmodernejšími technológiami. V období koronavírovej kríze, s ktorou sa svet potýka od roku 2020, môžeme vidieť, že naša voľba rozvíjať vinárstvo bola správna. Nielen, že se nám darí plniť nastavené ciele, ale záujem o Vinárstvo Habsburg i v dobe tejto novej krízi rastie, a to nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Aktuálne dodávame vína i mnohých krajín, či už ide o Česko alebo krajiny západnej Európy ako Dánsko, Belgicko či Holandsko. Našou najbližšou ambíciou, je rozšířiť náš odbyt na desať exportných destinácií.“

Josef & Juraj

Tie najdôležitejšie medzníky a udalosti
Vinárstva a Vinohradov Habsburg