Naše vinárstvo

Kvalitné víno s pôvodom

Vychutnajte si plným dúškom kvalitné víno z viníc neďaleko bývalého letného sídla habsburskej monarchie. Vinárstvo Habsburg prináša pre svojich návštevníkov nielen ochutnávku prívlastkových vín, ale aj možnosť investície. Zakladatelia Juraj a Josef sa rozhodli umiestniť vinárstvo práve v meste Holíč na Slovensku, samotné vinohrady sa nachádzajú v neďalekej Skalici. Vinárstvo Habsburg sa môže pochváliť nielen skvelou polohou v najvyhľadávanejšom vinárskom regióne Záhoria, ale aj historickým spojením s významným rodom Habsburgovcov. Za vlády cisárovnej Márie Terézie nechal jej manžel František Štefan Lotrinský prestavať miestny zámok Holíč na honosné letné sídlo, ktoré rod využíval až do roku 1918. Víno Habsburg tak odkazuje na zlatý vek tejto dynastie, tradíciu i kvalitu.

DJI 0031
vinohrad

Vinohrady – pôda, hrozno a hospodárstvo

Vinohrady Habsburg a. s., partnerská spoločnosť Vinárstva Habsburg a. s., bola založená s primárnym cieľom nadobudnutia, obnovy a obhospodarovania viníc. Vinárstvo a následne i Vinohrady Habsburg vznikli ako vôbec prvé na Slovensku formou verejného úpisu akcií. I vy sa môžete stať súčasťou tohto unikátneho príbehu a investovať do vína. Viac informácií sa dozviete v sekcii prečo investovať do vína.

Robíme svoju prácu s vášňou

Naučili sme sa rozpoznať povahu každej odrody a primárnou hodnotou sa pre nás stala kvalita. Všetky vína značky Habsburg sme vyberali starostlivo a pripravili sme ich tak, aby ctili odkaz slávnej histórie. Naviac s možnosťou výhodných investícií, ktoré na Slovensku len tak nenájdete. Našou snahou je produkcia vysoko kvalitného hrozna ako vstupnej suroviny pre výrobu vína Habsburg. Naše vína získali niekoľko ocenení napríklad na najväčšej výstave vína AWC Vienna. Skrátka všetko dobré musí dozrieť.

habsburg degustacni balicek medailovy 2020
casopis TREND cislo 35 2017

Víno ako investícia slovami našich zakladateľov: 

Ako kolegovia z banky sme zažili v roku 2007 a 2008 hypotekárnu krízu, kedy klienti prichádzali o svoje úspory, ktoré mali investované vo fondoch. Straty sa šplhali až do 70 % a prepadali sa i fondy peňažného trhu. Veľa firiem krachovalo, rušili svoj business, zatvárali svoje bankové účty. Kríza postihla snáď všetky oblasti podnikania, až na oblasť vinárstva. Vďaka banke sme mali dobrý prehľad aj o tom, ako sa jednotlivým vinárstvam darí, pretože sme mali prístup k štatistikám a číslam. Veľa našich klientov boli práve vinári z Moravy. Vinárstvam v ČR a v SR sa darí i vďaka tomu, že sa tu vyrába len cca 50 % spotreby jednotlivých krajín, ostatné vína sa musia dovážať zo zahraničia. Vďaka tomu, že sme mali obidvaja k vínu blízko, boli vinárstvo a vinohrady jasná voľba. Chceli sme pre širokú verejnosť bezpečnú investíciu, ktorá je reálna a hmatateľná, ako je práve vinárstvo (nehnuteľnosti, vinárske technológie, víno, vinohrady, pôda). Chceli sme byť transparentní a nič neskrývať. Investori sa stávajú akcionármi – teda spolumajiteľmi spoločnosti a ich práva vyplývajúce z držania akcií nie sú nijako obmedzené!
Od vízie sa nám podarilo rozbehnúť dobre fungujúce a neustále sa rozvíjajúce vinárstvo s najmodernejšími technológiami. V období koronavírovej kríze, s ktorou sa svet potýka od roku 2020, môžeme vidieť, že naša voľba rozvíjať vinárstvo bola správna. Nielen, že sa nám darí plniť nastavené ciele, ale záujem o Vinárstvo Habsburg i v dobe tejto novej krízy rastie, a to nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Aktuálne dodávame vína do mnohých krajín, či už ide o Česko alebo krajiny západnej Európy ako Dánsko, Belgicko či Holandsko. Našou najbližšou ambíciou je rozšíriť náš odbyt na desať exportných destinácií.

Josef & Juraj

Tie najdôležitejšie medzníky a udalosti
Vinárstva a Vinohradov Habsburg